Bolokur

 

Bir Sağlam Metal (1997) kuruluşu olan Bolokur Teknik Yayıncılık A.Ş. malzeme ve metalürji bilimi alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlara yönelik nitelikli ve güvenilir yayınlar kazandırmak amacıyla 2012’de kuruldu.

“Bolokur” markası hem sektör içi hem de sektör dışı faaliyet gösteren tüm bilim insanları, sektör çalışanları ve öğrenciler ile malzeme biliminin temel prensiplerini paylaşmak gibi önemli bir görev üstlenmiştir. Bu yüzden Sağlam Metal markasının teknik donanım gücü, Bolokur’un teknik bilgi birikimiyle harmanlanmıştır.

Sağlam Metal Yönetim Kurulu Başkanı Yük. Müh. Hakan Koçak'ın vizyonu doğrultusunda metalürji, demir - çelik, bakır - bakır alaşımları alanlarına ilişkin inceleme ve araştırmaları merkezine alan Bolokur Teknik Yayıncılık A.Ş.’nin bünyesine her geçen gün yeni yayınlar ve yeni yazarlar katılmaktadır.


Yayınlarımız

 

Takım Çelikleri

Bakır ve Bakır Alaşımları

Metal ve Makine Tabloları El Kitabı

Çelik: Dünyayı Fetheden Metal

Çelik Rehberi


Yazarlarımız

 

Hakan KOÇAK

 

1964 yılında Erzurum’da doğdu. 1986 yılında İTÜ - Sakarya Mühendislik Fakültesi’nden Metalürji Mühendisi olarak mezun oldu. 1989 yılında İTÜ – Kimya – Metalurji Fakültesi’nde “Sert Bakır Alaşımları” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

1989 – 1997 yılları arasında takım çelikleri ve bakır alaşımları konusunda satış mühendisi ve teknik müdürlük görevlerinde bulunduktan sonra, 1997 yılında çelik ve demir dışı alaşımlı malzemelerin ithalat ve dağıtımını yapmak üzere Sağlam Metal’i kurdu ve geliştirdi.

“Takım Çelikleri El Kitabı”, “Bakır Alaşımları El Kitabı” yayınların yazarı ve “Çelik: Dünyayı Fetheden Metal”, “Çelik Rehberi” adlı yayınların ise çevirmeni olan Hakan Koçak; Dünya çapında 5 dilde yayınlanan MPT  (Metal Prosesleri ve Teknolojiler) dergisinin, Sağlam Metal desteğiyle Türkçe olarak yayınlanmasını ve ücretsiz olarak dağıtılmasını sağlamaktadır.

Günümüzde Sağlam Metal 170 çalışanı, bakır alaşımları fabrikası ve 7 ayrı bölgedeki şubeleri ile faaliyetini sürdürmektedir.


Editör ve Çevirmenlerimiz

 

Recep KURT

 

1966 yılında Bulgaristan’da doğdu. 1978’de anavatana göç etti. 1989 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Daha sonra 7 yıl bulunduğu ABD’de Rusya Tarihi le ilgili öğrenim gördü ve çalıştı.

İyi derecede İngilizce, Rusca ve Bulgarca bilen Recep Kurt 20 yılı aşkın profesyonel tecrübesi ile 2013 yılından beri Bolokur Teknik Yayıncılık A.Ş’de  editör ve çevirmen olarak görev yapmaktadır.

Sizin için ne yapabiliriz?

Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
  • Hızlı Teslimat

    Bolokur Teknik Yayıncılık A.Ş. bilgiye hızlı ulaştırır.
  • 7/24 Destek

    Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınız için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
  • En İyi Hizmet

    Teknik yayıncılıkta yeni bir soluk.